شبیه سازی AWR

AWR

AWR Corporation یک شرکت نرم افزاری طراحی الکترونیک (EDA) است که قبلاً با عنوان Applied Wave Research شناخته شده بود و سپس توسط National Instruments ارائه شد. این شرکت توسعه، بازاریابی، فروش و پشتیبانی از نرم افزارهای مهندسی را ارائه می دهد که یک محیط مبتنی بر رایانه برای طراحی سخت افزار برای محصولات بی سیم و با سرعت بالا را فراهم می کند. نرم افزار AWR برای طراحی مدارات و سیستمهای فرکانس رادیویی (RF)، مایکروویو و آنالوگ فرکانس بالا استفاده می شود. کاربردهای معمول شامل سیستم های ارتباطی ماهواره ای و بی سیم و الکترونیک دفاعی شامل رادار، سیستم های جنگ الکترونیک و سیستم های هدایت است.

AWR simulation

مجموعه محصول AWR شامل نرم افزار های زیر می باشد:

  • Microwave Office

  • Visual System Simulator

  • Analog Office

  • APLAC

  • AXIEM

  • Analyst

Microwave Office امکانات خوبی را برای طراحی شماتیک و چینش تا هارمونیک بالانس و شبیه‌سازی حوزه زمان تا سنتز و بهینه‌سازی در فرکانس بالا در اختیار شما قرار می‌دهد. توانمندی‌های Microwave Office شامل طراحی شماتیک و چینش، شبیه‌سازی مدارات خطی و غیرخطی، آنالیز EM، سنتز و بهینه‌سازی، بررسی قوانین طراحی (DRC) و تطبیق با کیت‌های طراحی بسیاری از شرکت‌های معتبر تولیدکننده قطعات است. از مزایای قابل‌توجه Microwave Office، استفاده از موتور شبیه‌سازی قدرتمند CST STUDIO SUITE و همچنین ANSYS HFSS برای انجام شبیه‌سازی های سه‌بعدی و انتقال نتایج به محیط AWR است که کیفیت نتایج را بسیار ارتقاء میدهد.

 Visual System Simulator برای طراحی یک سیستم پیچیده به کار می‌رود. از این نرم‌افزار برای سیستم‌های بی‌سیم مانند LTE، DVB-H، CDMA2000، GSM/EDGE استفاده می‌شود و در آن می‌توان ساخت سیگنال‌های مدوله‌شده، شبیه‌سازی ترکیبی با ابزارهای مداری، شبیه‌سازی سخت‌افزار در حلقه را انجام داد.

Analog Office یک پیشنهاد ساده، منعطف و دقیق برای طراحی RFIC ها و IC های آنالوگ است. در Analog Office میتوان تحلیل‌های خطی و غیرخطی مدارات، آنالیز الکترومغناطیسی، شبیه‌سازی ترکیبی با ابزارهای سیستمی و طراحی آماری را انجام داد.

AXIEM یک شبیه‌ساز سه‌بعدی صفحه‌ای است که با سرعت بسیار بالا، معادلات ماکسول را برای ساختار رسم شده حل می‌کند. از این شبیه‌ساز برای تحلیل ساختارهای پسیو، خطوط انتقال، آنتن‌های صفحه‌ای بزرگ و طراحی آرایه آنتن استفاده می‌شود.

Analyst یک شبیه‌ساز تمام موج برای حل کامل معادلات ماکسول در فضای سه‌بعدی است. این شبیه‌ساز از روش عددی المان محدود (FEM) استفاده می‌کند و بیشتر برای تحلیل ساختارهای سه‌بعدی مانند کانکتورها، پکیج‌ها، اتصالات بسیار حساس، محاسبات میدان نزدیک و بهره در آنتن و آرایه‌ها و غیره استفاده می‌شود. اگرچه می‌توان از آن برای تحلیل ساختارهای سه‌بعدی مسطح هم استفاده کرد، اما نسبت به AXIEM زمان بسیار بیشتری نیاز دارد.

محیط یکپارچه نرم‌افزار AWR Design Environment، این امکان را می دهد که بدون نیاز به استفاده از نرم‌افزاری دیگر یا تغییر محیط کار، طراحی یک سیستم کامل، از طراحی کلی و بلوکی تا طراحی زیرسیستم‌ها به‌صورت یکپارچه و در ارتباط باهم انجام شود. مشتریان AWR شامل شرکت هایی می شود که در طراحی و توسعه نیمه هادی های آنالوگ و سیگنال مخلوط، تجهیزات ارتباطی بی سیم، سیستم های هوا فضا و دفاعی شرکت دارند.

این نرم افزار یکی از نرم افزار تخصصی گروه مخابرات بوده و مناسب مهندسین و دانشجویان مخابرات و الکترونیک و کلیه افرادی است که در زمینه طراحی مدارات RF و Microwave فعالیت می کنند. شبیه سازی بصورت کاملاً تخصصی با استفاده از AWR و مجموعه نرم افزارهای آن قابل انجام می باشد. در صورت نیاز به شبیه سازی میتوانید مقاله مورد نظر تان را برای ما ارسال نمایید تا بدون هرگونه هزینه ای بررسی شده و قیمت و زمان انجام کار مشخص گردد. مستندات کامل از لحاظ فایلهای شبیه سازی، فایل Word شامل نتایج بدست آمده و روند انجام کار، و عکس های خروجی با کیفیت در هر پروژه تحقیقاتی ارائه میگردد و تمامی نتایج مجددا توسط شما قابل ارزیابی خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمائید.

تماس با ما

اشتراك گذاری

دیدگاهتان را بنویسید