ترجمه تخصصی

بطور کلی هر متن مرتبط با یک رشته دانشگاهی و یا یک شاخه علمی متون تخصصی مربوط به خود را دارا میباشد. این متون تخصصی می تواند شامل مقالات، کتابها، کاتالوگ ها، دیتا شیت ها و استاندارد های مربوط به آن رشته یا شاخه علمی باشد. مترجمی که در آن رشته تحصیلی خاص تحصیل نکرده باشد مطمئناً به انجام آن ترجمه تخصصی قادر نخواهد بود و تصور انجام ترجمه ای صحیح از متن تخصصی کمی دشوار به نظر می رسد.

ممکن است یک مترجم با تلاش بتواند اصطلاحات تخصصی یک رشته خاص را به درستی ترجمه کند اما مفاهیم علمی به خوبی منتقل نخواهد شد. این موضوع بدیهی است که ترجمه متون تخصصی و مقالات هر رشته نیازمند مترجمان همان رشته می باشد و تنها در این صورت است که مترجم از پشتوانه علمی و تخصصی لازم جهت درک صحیح مطالب و ارائه آن برخوردار خواهد بود. به عنوان مثال، واضح است که مترجم رشته مهندسی برق، می تواند ترجمه تخصصی برق را بهتر و صحیح تر از مترجم دانش آموخته رشته مترجمی زبان به انجام رساند. چرا که برخی اصطلاحات و همچنین مفاهیم علمی رشته برق، تنها برای کسی که در رشته برق تحصیلات دانشگاهی داشته باشد، قابل درک است. برای سایر رشته و شاخه های علمی نیز همین مثال مصداق کاملاً واضح و روشنی می باشد.

گروه ترجمه تخصصی بیتا پروژه با گروه مترجمان متخصص در رشته مهندسی برق، کامپیوتر، نانو و MEMS، برای دانشجویان و محققین عزیز این امکان را فراهم ساخته است که ترجمه مقالات و متون تخصصی بطور کاملاً حرفه ای و تخصصی صورت گیرد.

در اکثر سایت هایی که خدمات ترجمه انجام میدهند با اصطلاح هایی همچون “پلن خوب”، “پلن عالی”، “ترجمه نقره ای”، “ترجمه برنز”، “ترجمه طلائی” و سایر موارد مشابه مواجه می شوید که هر کدام از این طرح های هزینه های خاص خود را دارد. یا اصطلاح هایی همچون “ترجمه توسط کارشناس ارشد” یا “ترجمه توسط دکترا” که به هر کدام نرخ های خاص در نظر گرفته شده است و در عمل هیچ تفاوتی در کار نیست و به نوعی موجب سر در گمی و نگرانی مشتری در سفارش کار به آن موسسه میشود. اکثراً این کارها با هدف سوء استفاده از نگرانی مشتری در جهت انجام خوب کار و کسب درآمد بیشتر صورت میگیرد. در گروه ترجمه بیتا پروژه هدف ارائه یک ترجمه بسیار عالی و روان و بدون هرگونه مواردی است که در بالا اشاره شد. ما خود را موظف به ارائه کار در سطح بسیار عالی میدانیم و رضایت مشتری برایمان از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

مزایای ترجمه انجام شده توسط ما:

  • تعرفه ترجمه ثابت و مشخص بر اساس تعداد کلمات

  • ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی

  • تحویل متون ترجمه شده بصورت تایپ شده

  • انجام ترجمه توسط فارغ التحصیل رشته های برق، کامپیوتر، نانو و MEMS

  • قرار دادن عکس ها و جداول در متن ترجمه بدون هر گونه هزینه ای

  • فرمت بندی متن بدون هزینه

  • تحویل در حداقل زمان ممکن

جهت اطلاع از قیمت ترجمه متون تخصصی و برآورد هزینه می توانید متون علمی خود از قبیل مقاله، کتاب، کاتالوگ، پایان نامه، پاورپوینت، دیتاشیت، و استاندارد را ارسال نمایید تا هزینه کار و زمان انجام آن مشخص گردد.

برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

تماس با ما