نرم افزار جولیا

مرجع کامل جولیا

کتاب «بینایی کامپیوتر، پردازش تصویر و شبکه های عصبی با جولیا» برای تمامی آن دسته از توسعه‌‌‌دهندگان جولیا است که علاقه‌‌‌مند به یادگیری نحوه اجرای پردازش تصویر هستند، برای کسانی است که می‌خواهند در زمینه بینایی کامپیوتر کاوش کنند و می‌‌‌خواهند از این کتاب بهره‌‌‌مند شوند.

Julia (جولیا)

به طور خلاصه،‌‌ جولیا گونه جدیدی از زبان ‌برنامه‌نویسی است که از طریق یک نحو کاربرپسند که از ابتدا احساس طبیعی و شهودی ایجاد می‌کند،‌‌ با موفقیت می‌تواند عملکرد عالی زبانهای کامپایل شده را با چابکی زبانهای پویا ترکیب کند. جولیا سریع است (برنامه‌ها در زمان اجرا به کد محلی کارآمد برای چندین سیستم عامل کامپایل می‌شوند)،‌‌ جامع است (کتابخانه استاندارد پشتیبانی می‌کند،‌‌ خارج از جعبه، کارهای ‌برنامه‌نویسی قدرتمند از جمله ورودی و خروجی ناهمزمان،‌‌ کنترل فرآیند،‌‌ محاسبات موازی و توزیع شده،‌‌ رویدادنگاری، ثبت اتفاقات،‌‌ خطاها و استثناهای برنامه‌ها جهت بررسی آنها در آینده، اندازه گرفتن زمان اجرای اجزاء برنامه و فضای استفاده شده، مدیریت بسته و موارد دیگر)،‌‌ تایپ بصورت پویا و اختیاری (با اعلان‌های نوع اختیاری تایپ شده به صورت پویا و همراه با یک حلقه خواندن-محاسبه-چاپ (REPL) برای کدنویسی تعاملی و آزمایشی). همچنین فنی (عالی در محاسبات عددی) و قابل ترکیب است (به لطف اکوسیستم غنی بسته‌هایی که برای کار با هم به صورت یکپارچه و با کارایی بالا طراحی شده اند).


جولیا از پشتیبانی چندسکویی فوق‌العاده‌ای برخوردار است و روی همه سیستم عامل‌های اصلی اجرا می‌‌‌شود. فرآیند نصب ساده است؛ این زبان را می‌‌‌توان در دستگاه محلی شما، در یک ماشین مجازی (VM)، در یک کانتینر Docker یا در یک سرور جایی در ابر نصب کرد. بیایید با بررسی گزینه‌های نصب محلی برای سه سیستم عامل بزرگ (ویندوز، لینوکس و macOS) شروع کنیم. احساس راحتی کنید و مستقیماً به یکی از موارد مناسب خود بروید.

(زبان برنامه نویسی جولیا)

ساده‌‌‌ترین گزینه این است که نصب کننده ویندوز مربوط به سیستم عامل خود (۳۲ یا ۶۴ بیتی) را از https://julialang.org/downloads/ دانلود کنید. فایل .exe را دریافت کرده و آن را اجرا کنید. روش نصب استاندارد را دنبال کرده و در پایان، جولیا را به صورت یک برنامه نصب شده خواهید داشت. با دوبار کلیک بر روی julia.exe یک خط فرمان با Julia REPL باز می‌‌‌شود، دقیقاً مانند آنچه در شکل نشان داده شده است.

در کتاب «بینایی کامپیوتر، پردازش تصویر و شبکه های عصبی با جولیا» و در فصل اول این کتاب کلیه الزامات برنامه نویسی زبان جولیا ارائه شده است. برای توضیحات تکمیلی و اطلاعات بیشتر میتوانید به این کتاب مراجعه کنید و از پشتیانی این نرم افزار تحت سیستم عامل های مختلف ازقبیل ویندوز، لینوکس و مکینتاش اطلاع پیدا کنید.