بینایی کامپیوتر

computer vision

بینایی کامپیوتر (یا همان Computer Vision) حوزه ای از علوم کامپیوتر، ریاضیات، و مهندسی برق است. بینایی کامپیوتر شامل راه­هایی برای به دست آوردن، پردازش، تجزیه-تحلیل و درک تصاویر و فیلم­ها از دنیای واقعی به منظور تقلید دید انسان است. همچنین، بر خلاف بینایی انسان، Computer Vision می­تواند به منظور تجزیه-تحلیل و پردازش عمق و تصاویر مادون قرمز مورد استفاده قرار گیرد. Computer Vision همچنین با نظریه استخراج اطلاعات از تصاویر و فیلم­ها ارتباط دارد. یک سیستم Computer Vision می­تواند اشکال مختلف از داده ­ها را به صورت یک ورودی، از جمله تصاویر، توالی تصویر، و فیلم ها که می­تواند از منابع مختلف ناشی شود را به منظور پردازش بیشتر و استخراج اطلاعات سودمند برای تصمیم گیری قبول کند.

هوش مصنوعی و بینایی کامپیوتر بسیاری از موضوعات از قبیل، پردازش تصویر، تشخیص الگو، و تکنیک­های یادگیری ماشین را به اشتراک می­گذارند. بینایی کامپیوتر، بینایی ماشین و پردازش تصویر رابطه تنگاتنگی با یکدیگر دارند. وظایف معمولی Computer Vision شامل تشخیص شیء و طبقه بندی آن، تشخیص حرکت و تجزیه و تحلیل آن و بازسازی تصویر و صحنه می باشد.

OpenCV یک ابزار ساده و در عین حال قدرتمند برای علاقه مندان Computer Vision است. یک نفر می تواند بینایی کامپیوتر را به روشی آسان با نوشتن برنامه های OpenCV در پایتون یاد بگیرد. خانواده رزبری پای از کامپیوترهای تک بوردی از پایتون به عنوان پلتفرم توسعه استفاده می کند.  استفاده از یک کامپیوتر رزبری پای و پایتون برای برنامه نویسی OpenCV یکی از بهترین راهها برای شروع سفر در دنیای بینایی کامپیوتر است.

بینایی کامپیوتر با استفاده از OpenCV ، پایتون و مینی کامپیوتر رزبری پای بصورت کاملاً تخصصی توسط ما قابل انجام می باشد. مستندات کامل از لحاظ فایلهای برنامه نویسی و شبیه سازی، فایل ورد شامل نتایج بدست آمده و روند انجام کار، و عکس های خروجی با کیفیت در هر پروژه تحقیقاتی ارائه می گردد و تمامی نتایج مجددا توسط شما قابل ارزیابی خواهد بود.

 

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمائید.

تماس با ما