طراحی مدار چاپی با Protel

طراحی مدار چاپی با پروتل و آلتیوم

یک برد مدار چاپی (PCB) بطور مکانیکی و بطور الکتریکی اجزای الکتریکی یا الکترونیکی را با استفاده از رشته های هدایت کننده، پدها و سایر ویژگی های لایه برداری شده، از یک یا چندین لایه ورق مس لمینت شده بین لایه های ورقه ای از یک بستر غیر رسانا، متصل می کند. قطعات به طور کلی به PCB لحیم کاری می شوند تا هم به صورت الکتریکی وصل شوند و هم به صورت مکانیکی آنها را بر روی برد مدار چاپی محکم کنند. بردهای مدار چاپی در همه موارد، حتی در ساده ترین محصولات الکترونیکی استفاده می شوند. آنها همچنین در بعضی از محصولات الکتریکی نیز استفاده می شوند.

طراحی مدار چاپی با Altium و Protel

برد مدار چاپی شامل مجموعه‌ای از مدارهای الکتریکی بوده و می‌تواند یک طرفه (یک لایه مس)، دو طرفه (دو لایه مس) یا حتی چندین لایه باشد. قطعات الکترونیکی مانند مقاومت، خازن، سلف، ترانزیستور، آی سی و … بر روی بورد مدار چاپی مونتاژ شده و جهت استفاده در تجهیزات الکترونیکی بکار می‌رود. جهت طراحی این بردها نرم‌افزار های مختلفی ارائه شده است که یکی از عمومی ترین و پر کاربردترین آنها نرم افزار Protel می باشد.

در سال ۱۹۸۵ میلادی، شرکت Protel Systems ابزار  طراحی PCB مبتنی بر DOS شناخته شده با عنوان Protel PCB را راه اندازی کرد (که بعدها با Autotrax ادغام شد). از سال ۱۹۸۶ میلادی Protel PCB به طور بین المللی توسط HST Technology عرضه شد. بعدها در سال ۱۹۸۶ میلادی، شرکت ACCEL Technologies بازاریابی و مسئولیت پشتیبانی برنامه PCB را برای آمریکا، کانادا و مکزیک را تحت نام PCB Tango برعهده گرفت. در سال ۱۹۸۷ میلادی، Protel برنامه ویرایشگر دیاگرام مداری به نام  Protel Schematic را راه اندازی کرد. راه اندازی Protel 98 مبتنی بر ویندوز در سال ۱۹۹۸ میلادی، تمام اجزای سازنده این نرم افزار، از جمله Protel Advanced PCB و Protel Advanced Schematic را به یک محیط واحد تبدیل کرد. Protel 99 نخستین تجسم یکپارچه سه بعدی را از ساختار PCB معرفی کرد و Altium Designer نسخه ۶.۸ از سال ۲۰۰۷ میلادی اولین نمایش سه بعدی و بررسی پاکسازی PCB ها را به طور مستقیم در ویرایشگر PCB ممکن ساخت. در آوریل ۲۰۱۱ میلادی، آلتیوم از استرالیا به شانگهای در چین نقل مکان کرد.

ما با چندین سال سابقه در زمینه طراحی مدار چاپی با نرم افزارهای تخصصی آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی مدار چاپی PCB با استفاده از Protel و Altium Designer هستیم. عمده خدماتی که توسط بیتا پروژه ارائه میشوند، عبارتند از:

  1. طراحی از روی بورد سخت افزاری ارائه شده و تبدیل آن به شماتیک و PCB

  2. طراحی از روی شماتیک ارائه شده و تبدیل آن به PCB

 

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمائید.

تماس با ما