مرجع کامل جولیا

کتاب «بینایی کامپیوتر، پردازش تصویر و شبکه های عصبی با جولیا» برای تمامی آن دسته از توسعه‌‌‌دهندگان جولیا است که علاقه‌‌‌مند به یادگیری نحوه اجرای پردازش تصویر هستند، برای کسانی است که می‌خواهند در زمینه بینایی کامپیوتر کاوش کنند و می‌‌‌خواهند از این کتاب بهره‌‌‌مند شوند.

JuliaPro (جولیا پرو)

JuliaPro یک بسته از پیش بسته بندی شده Julia با قابلیت نصب آسان است که شامل یک اشکال زدا، یک محیط توسعه یکپارچه، پشتیبانی از نوت بوک های تعاملی، تولید گزارش علمی و ابزارهای برنامه نویسی است. علاوه بر بسته های از پیش نصب شده، کاربران JuliaPro همچنین گزینه ای برای نصب و استفاده از هر بسته از بیش از ۴۰۰۰ بسته منبع باز و همچنین نسخه آزمایشی چندین بسته تجاری دارند. JuliaPro v1.5 یک طراحی مجدد بزرگ را برای محصول به ارمغان می آورد، که بزرگتر از نسخه v1.0 است. این وبلاگ انگیزه پشت این تغییرات را شرح می دهد.

جولیا پرو اکنون با رجیستری General  عرضه می شود که دسترسی نامحدودی را برای نصب همه بسته های منبع باز و ارتقاء به آخرین نسخه های آنها فراهم می کند. برای سهولت انتقال از جولیا به جولیا پرو، همچنین ایجاد DEPOTPATH ​​های جداگانه برای ذخیره بسته های جولیا پرو متوقف شده است. در عوض، اکنون از DEPOTPATH پیش‌فرضJulia ​​ (یعنی <HOME-DIRECTORY>/.julia) استفاده می‌شود. این به کاربرانی که هم جولیا و هم جولیا پرو را در دستگاه خود دارند، اجازه می‌دهد تا از بسته‌های از پیش نصب شده بدون بارگیری مجدد استفاده کنند.

ارسال رجیستری JuliaPro متوقف شده است. این رجیستری پیش‌فرض بوده و هدف آن ارائه مسیری کندتر، پایدارتر و به‌روزرسانی برای بسته‌ها بود. با این حال، برنامه نویسان جولیا پرو متوجه شده‌اند که این باعث سردرگمی می شود و برنامه آنها این است که این قابلیت را از طریق محصول JuliaTeam خود ارائه دهند. کاربران JuliaPro به طور پیش فرض از رجیستری General  استفاده خواهند کرد. علاوه بر این، اکنون یک رجیستری اضافی به نام JuliaComputingRegistry عرضه شده است. این رجیستری حاوی بسته‌های خصوصی JuliaComputing و شرکای آن مانند Pumas، JuliaInXL، MiletusPro و غیره است. همه کاربران JuliaPro می‌توانند این بسته‌های خصوصی را برای یک دوره آزمایشی محدود نصب کنند و نسخه‌های کامل را می‌توان خریداری کرد. کاربران JuliaPro v1.5 با General و JuliaComptingRegistry تجربه یکپارچه را از نرم افزار دریافت خواهند کرد.

(جولیا پرو)

با JuliaPro v1.5، اکنون یک محیط جولیا پرو سفارشی در <HOME-DIRECTORY>/.julia ایجاد می کنیم تا آن را از سایر محیط های پروژه پیش فرض یا سفارشی متمایز کنیم. این موضوع تضمین می کند که کاربران فعلی جولیا هنگام نصب جولیا پرو، محیط پیش فرض خود را از دست ندهند. محیط سفارشی JuliaPro در طول راه اندازی JuliaPro REPL از قبل فعال می شود. ما همچنین مطمئن می‌شویم که محیط سفارشی با نسخه JuliaPro که با آن ساخته شده است مرتبط باشد، که باعث می‌شود ارتقاهای JuliaPro برای کاربران بدون دردسر باشد. از آنجایی که جولیا پرو اکنون از مسیر پیش‌فرض به جای مسیر جداگانه خود استفاده می‌کند، این تضمین می‌کند که نصب‌های جولیا پرو می‌توانند دانلودهای بسته را با نسخه‌های دیگر جولیا به اشتراک بگذارند، در حالی که هنوز محیط‌های جداگانه‌ای را مجاز می‌دانند.

در نهایت، اکنون یک نسخه Pumas از JuliaPro ارائه شده است که از آدرسhttps://pumas.ai/products/pumas/download در دسترس است. این نسخه از JuliaPro همراه با Pumas و همچنین سایر بسته‌های مدیریت شده که اغلب استفاده می‌شوند ارائه می‌شود. علاوه بر این، Pumas در ایمیج سیستم جولیا کامپایل می‌شود و تضمین می‌کند که زمان بارگذاری این بسته به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. استفاده از این نسخه از JuliaPro تجربه بسیار دلپذیرتری را هنگام کار با Pumas و اکوسیستم آن ایجاد می کند.

JuliaPro را می‌‌‌توانید به صورت رایگان از آدرس https://shop.juliacomputing.com/Products/ دانلود کنید (ثبت نام لازم است). پس از دریافت، مراحل نصب ویژه سیستم عامل خود را دنبال کنید. پس از اتمام، همه موارد لازم برای شروع استفاده مؤثر از جولیا را خواهید داشت. نسخه سازمانی پولی نیز در دسترس است که چند ویژگی اضافی مانند یکپارچه‌سازی اکسل و پشتیبانی با SLA را ارائه می‌‌‌دهد.