پردازش تصویر

image processing

تاریخچه پردازش تصویر (image processing) به شدت با توسعه کامپیوتر دیجیتال ارتباط دارد. اولین کامپیوترها به اندازه کافی قدرتمند برای انجام وظایف پردازش تصویر معنی دار در اوایل دهه ۱۹۶۰ میلادی پدیدار شدند. کار بر روی استفاده از تکنیک­های کامپیوتری برای بهبود تصاویر از یک پروب فضایی در آزمایشگاه پیشرانش جت (پاسادینا، کالیفرنیا) در سال ۱۹۶۴ میلادی شروع شد، زمانیکه تصاویر فرستاده شده توسط رنجر-۷ از کره ماه با یک کامپیوتر پردازش شد تا انواع مختلف اعوجاج تصویر در دوربین تلویزیونی بر روی بورد اصلاح شود. به موازات کاربردهای فضایی، تکنیک­های پردازش تصویر دیجیتال در اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی و اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی برای استفاده در تصویربرداری پزشکی، مشاهدات از راه دور منابع زمین و ستاره شناسی آغاز شد. امروزه تقریباً هیچ حوزه­ای از تلاش­های فنی وجود ندارد که برخی از روش­های پردازش تصویر دیجیتال بر روی آن تاثیر نگذارد.

امروزه برای بسیاری از حرفه ای ها و دانشجویان نرم افزار، پردازش تصویر ناشناس به پردازش تصویر دیجیتال تبدیل شده است که در آن ورودی یک تصویر و خروجی یک تصویر پردازش شده می­باشد، که ممکن است تصویر اصلاح شده بصورت الزامات کاربر یا پارامترهای مربوط به تصویر باشد. بنابراین، بصورت ساده، image processing روند اخذ اطلاعات مفید از تصویر ورودی عرضه شده با تجزیه و تحلیل یا اصلاح تصویر است.

مشکلات معمول در بینایی ماشین و دستگاه وجود دارد که از image processing استفاده می­کند، از جمله: تشخیص اتوماتیک کاراکتر، بینایی ماشین صنعتی برای جمع آوری محصول و بازرسی، تشخیص نظامی، پردازش اتوماتیک اثر انگشت، غربالگری اشعه ایکس و نمونه ­های خون و پردازش ماشینی تصاویر هوایی و ماهواره­ای برای پیش بینی آب و هوا و ارزیابی زیست محیطی.

پردازش تصویر با استفاده از OpenCV ، پایتون و مینی کامپیوتر رزبری پای بصورت کاملاً تخصصی توسط ما قابل انجام می باشد. مستندات کامل از لحاظ فایلهای برنامه نویسی و شبیه سازی، فایل ورد شامل نتایج بدست آمده و روند انجام کار، و عکس های خروجی با کیفیت در هر پروژه تحقیقاتی ارائه می گردد و تمامی نتایج مجددا توسط شما قابل ارزیابی خواهد بود.

 

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمائید.

 تماس با ما