طراحی سخت افزار آنالوگ

الکترونیک آنالوگ به سیستم های الکترونیکی با یک سیگنال متغیر پیوسته، در مقایسه با الکترونیک دیجیتال که در آن سیگنال ها معمولاً فقط در دو سطح صفر و یک می کنند، اطلاق می شود. اصطلاح “آنالوگ” رابطه نسبی بین یک سیگنال و یک ولتاژ یا جریان را نشان می دهد که نشان دهنده سیگنال است. 

سیگنال آنالوگ از ویژگی های محیطی برای انتقال اطلاعات سیگنال استفاده می کند. به عنوان مثال، یک فشار سنج از موقعیت زاویه ای یک عقربه به عنوان سیگنال برای انتقال اطلاعات تغییرات در فشار جو استفاده می کند. سیگنال های الکتریکی ممکن است اطلاعات را با تغییر در ولتاژ، جریان، فرکانس یا بار کل نشان دهند. اطلاعات از یک شکل فیزیکی دیگر (مانند صدا، نور، دما، فشار، موقعیت) به یک سیگنال الکتریکی توسط یک ترانسدیوسر تبدیل می شود که یک نوع انرژی را به دیگری تبدیل می کند (به عنوان مثال یک میکروفون). 

طراحی سخت افزار آنالوگ

مدار الکترونیکی معمولاً می تواند بصورت یک مدار آنالوگ، یک مدار دیجیتال یا یک مدار سیگنال مخلوط (ترکیبی از مدارهای آنالوگ و مدارهای دیجیتال) طبقه بندی شود. مدارهای آنالوگ می توانند کاملاً پسیو باشند؛ شامل مقاومت ها، خازن ها و سلف ها. مدارهای اکتیو همچنین حاوی عناصر فعال مانند ترانزیستورها هستند. بسیاری از مدارهای آنالوگ پسیو از اجزای گسسته ساخته شده اند.

مدار الکترونیکی یک سخت افزار آنالوگ از اجزای الکترونیکی منحصربفردی مانند مقاومت ها، ترانزیستورها، خازن ها، سلف ها و دیودها تشکیل شده است که توسط سیم های رسانا که از طریق آن جریان برق می تواند جریان یابد متصل شده اند. ترکیبی از عناصر و سیم ها اجازه می دهد تا عملیات ساده و پیچیده ای انجام شود: سیگنال ها می توانند تقویت شوند، محاسبات انجام می شود و داده ها می توانند از یک مکان به مکان دیگر منتقل شوند.

ما با چندین سال سابقه در زمینه طراحی مدارات الکترونیکی آمادگی طراحی هر گونه سخت افزار آنالوگ را بر حسب نیاز مشتریان داریم. کلیه مستندات از لحاظ فایلهای شماتیک، PCB و توضیحات مربوط به ساخت بر حسب نیاز مشتریان عزیز قابل ارائه می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.