کتاب آموزش عملی پایتون و OpenCV

کتاب آموزش عملی پایتون و OpenCV

کتاب آموزش عملی پایتون و OpenCV

کتاب آموزش عملی پایتون و OpenCV تالیف دکتر آدریان روزبروک و ترجمه مهندس امیر باغی رهین و مهندس صبا ناصری اکبر به بازار نشر و پخش کتاب عرضه شد. در این کتاب با پروژه های کاربردی سعی شده تا مفاهیم برنامه‌نویسی پایتون و OpenCV بصورت کاربردی و عملی تشریح شود. بدون داشتن دانشی از پیچیدگی‌ها و جزئیات ریاضیاتی مربوط به دوره‌های بینایی کامپیوتر و پردازش تصویر در سطح دانشگاه خواهید توانست به کمک این کتاب به‌راحتی بینایی کامپیوتر و پردازش تصویر را بیاموزید.

هدف بینایی کامپیوتری درک رویدادی است که در یک تصویر آشکار می‌شود. برای انسان، چنین درکی بسیار ساده است؛ اما برای کامپیوترها، این کار بسیار دشوار است. پس چرا باید برای یادگیری بینایی کامپیوتر خود را به زحمت انداخت؟ چون تصاویر همه‌جا هستند! انبوه تصاویر تولیدشده که شامل آلبوم‌های عکس شخصی در گوشی هوشمند شما و عکس‌های عمومی در فیس‌بوک یا ویدیوهای یوتیوب می‌شوند، موجب شده‌اند تا تعداد تصاویری که در اختیار داریم بیش از پیش باشد و بر این اساس به روش‌هایی برای تجزیه و تحلیل، طبقه‌بندی و کمی‌سازی محتوای این تصاویر نیاز داریم.

این کتاب با بیش از چندین پروژه کاربردی در ۱۱ فصل ترجمه شده و خلاصه این فصل­ها به شرح زیر است.

  • فصل ۱: در این فصل آشنایی کلی با بینایی کامپیوتر و کاربردهای مختلف آن خواهیم داشت.
  • فصل ۲: در این فصل به معرفی پایتون پرداخته و بسته‌های موردنیاز برای کار با OpenCV را در اختیار شما قرار می­دهیم.
  • فصل ۳: در این فصل درباره بارگذاری، نمایش و ذخیره‌سازی تصاویر اطلاعاتی به خوانندگان محترم داده می‌شود.
  • فصل ۴: در این فصل، اصول اولیه تصویر تشریح شده و اطلاعاتی درباره پیکسل‌ها، سیستم مختصات و دسترسی پیکسل‌ها داده می‌شود.
  • فصل ۵: در این فصل درباره ترسیم خط، مستطیل و دایره مطالبی را خواهید آموخت.
  • فصل ۶: در این فصل مباحث اصلی پردازش تصویر و تغییرات اساسی تصویر پوشش داده می‌شود. این موارد تکنیک‌های رایجی هستند که برای تغییر تصاویر از جمله انتقال، دوران، تغییر اندازه، انعکاس و برش استفاده می‌شوند.
  • فصل ۷: در این فصل با بررسی ساده هیستوگرام یک تصویر، درک کلی در مورد کنتراست، روشنایی و توزیع مقادیر پیکسل‌ها به دست می‌آورید.
  • فصل ۸: در این فصل درباره شفاف‌سازی و تارسازی تصاویر مطالبی را خواهید آموخت. انواع روش‌ها از قبیل میانگین‌گیری، گاوسی، میانه و دو طرفه در این فصل تشریح خواهند شد.
  • فصل ۹: در این فصل به آستانه­ گذاری پرداخته می‌شود و انواع روش‌های آستانه­ گذاری از قبیل آستانه­ گذاری ساده، تطبیقی، اوتسو و ریدلر-کالوارد با مثال تشریح می‌شوند.
  • فصل ۱۰: در این فصل به گرادیان‌ها و تشخیص لبه پرداخته می‌شود. به‌طور کلی، تشخیص لبه متشکل از روش‌های ریاضی برای یافتن نقاطی در تصویر است که در آن شدت روشنایی پیکسل‌ها به‌طور مشخص تغییر می‌کند. در این فصل نحوه تشخیص لبه‌ها در تصویر سکه‌ها به‌صورت عملی بررسی می‌شود.
  • فصل ۱۱: در این فصل به بررسی اصول و مبانی کانتورها پرداخته می‌شود و از لبه‌ها برای یافتن سکه‌های واقعی در تصویر و شمارش آن‌ها استفاده کنیم.

از لینک زیر میتوانید بخش هایی از کتاب آموزش عملی پایتون و OpenCV دانلود کرده و مطالعه نمایید.

دانلود

از لینک های زیر میتوانید کدهای موجود در کتاب آموزش عملی پایتون و OpenCV را دانلود کرده و مطالعه نمایید.

بزودی…

از لینک زیر میتوانید عکس های رنگی موجود در کتاب آموزش عملی پایتون و OpenCV را دانلود کرده و مطالعه نمایید.

دانلود

توجه: رمز فایل، شابک کتاب می باشد. خط تیره مابین اعداد فراموش نشود.

 

برای تهیه کتاب آموزش عملی پایتون و OpenCV با تخفیف میتوانید با ما در ارتباط باشید.

تماس با ما

 

اشتراك گذاری

دیدگاهتان را بنویسید